Gdzie dzieci mogą odbyć wolontariat?

Gdzie dzieci mogą odbyć wolontariat? Jak zapisać siebie lub dziecko na wolontariat?

Gdzie można odbyć wolontariat fundacja Green Gaya

Z badań opublikowanych przez Szlachetną Paczkę wynika, że tylko 8% Polaków zaangażowało się w wolontariat w 2022 roku. Jednocześnie prawie połowa badanych uznała, że wolontariat wzbogaca nasze CV i zwiększa szanse na lepsze zatrudnienie. Wolontariat, niezależnie od rodzaju działalności, jest niezwykle satysfakcjonującym zajęciem. Nic więc dziwnego, że szukamy informacji jak zapisać siebie lub dziecko na wolontariat.

Wolontariat jest nie tylko ważny dla innych, ale także może przynosić wiele korzyści osobistych.

Oto kilka kluczowych punktów, które warto podkreślić:

  1. Niski poziom zaangażowania w wolontariat: Mimo że wolontariat może przynosić wiele korzyści, tylko 8% Polaków zaangażowało się w niego w 2022 roku. To może stanowić wyzwanie, ponieważ istnieje wiele organizacji i potrzebujących osób, które mogą skorzystać z pomocy wolontariuszy.
  2. Korzyści z wolontariatu dla CV i zatrudnienia: Blisko połowa badanych uważa, że wolontariat wzbogaca CV i zwiększa szanse na lepsze zatrudnienie. To prawda, ponieważ wolontariat może świadczyć o zaangażowaniu społecznym i zdolnościach miękkich, takich jak umiejętność pracy zespołowej, komunikacja i rozwiązywanie problemów.
  3. Satysfakcja z pomagania innym: Wolontariat to nie tylko sposobność do rozwoju osobistego, ale przede wszystkim szansa na pomaganie innym i wpływanie na lepsze jutro. To może dostarczyć ogromną satysfakcję i poczucie spełnienia.
  4. Różnorodność doświadczeń: Wolontariat może dostarczyć różnorodnych doświadczeń, pomagając nam rozwijać umiejętności i lepiej poznać siebie. Może to być także okazją do eksploracji różnych dziedzin i niespodziewanych sytuacji.
  5. Możliwość działania w ramach Fundacji: Warto podkreślić, że Fundacja oferuje możliwość dołączenia jako wolontariusz. To świetna okazja dla osób, które chcą zaangażować się w konkretne działania i pomagać w konkretnych inicjatywach.

Wolontariat jest ważnym aspektem społecznym i może przyczynić się do tworzenia lepszego społeczeństwa. Zachęcamy wszystkich do rozważenia możliwości zaangażowania się w wolontariat, niezależnie od swoich umiejętności czy doświadczenia, ponieważ każdy ma coś cennego do zaoferowania.

Jak można odbyć wolontariat u nas?

W naszej Fundacji cyklicznie odbywają się Eventy dla Ziemi. Informacje na ich temat pojawiają się na stronie internetowej oraz w Social Mediach. Jako wolontariusz podczas eventów możesz pomóc nam w ich przygotowaniu, przeprowadzaniu różnych aktywności, przygotowaniu materiałów i atrakcji. Serdecznie zachęcamy do skorzystania z formularza kontaktowego.

Ponadto, jako wolontariusz naszej Fundacji możesz przygotowywać treści, artykuły, przesyłać zdjęcia i nagrania związane z ochroną środowiska. Zachęcamy również do przesyłania własnych propozycji pomocy na rzecz środowiska. Jesteśmy otwarci! 🙂

Zostań Wolontariuszem

Możliwość pomagania innym, a w naszym przypadku całemu światu w byciu bardziej EKO, to nieoceniony sposób na dołożenie swojej cegiełki w walce o lepsze jutro. Przy okazji – co może być niespodziewane – daje nam okazje do sprawdzenia się w różnych dziedzinach, pokazuje jak reagujemy na niecodzienne sytuacje i jak odnajdujemy się w kontakcie z różnymi ludźmi. Jest to więc wspaniała okazja na poznanie siebie i swoich predyspozycji zarówno zawodowych, jak i życiowych. Nasza Fundacja również oferuje możliwość sprawdzenia się jako Wolontariusz. Zawsze możecie zgłosić się do nas ze swoimi pomysłami poprzez dowolne Social Media lub formularz na naszej stronie internetowej. Zachęcamy do aktywnej pomocy przy naszych wydarzeniach i działaniach.

 

Po liczne pigułki wiedzy i informacji zapraszamy na nasz Facebook i Instagram.

Pokaż wszystkie