Szukasz przyjaciela na całe życie? Rozważ adopcję!

Szukasz przyjaciela na całe życie? Rozważ adopcję!

Psy w schronisku - adopcja zwierząt

Zwierzęta zajmują szczególne miejsce w sercach wielu z nas. Są naszymi wiernymi towarzyszami, naszymi braćmi mniejszymi, którzy zasługują na miłość i szacunek. Wraz z nadejściem listopada dni stają się coraz chłodniejsze, dlatego chcielibyśmy podzielić się z Wami ważnym przesłaniem i poruszyć kluczowy temat jakim jest adopcja zwierząt…

Kundelki i dachowce czekają na dom – czy dasz im szansę?

Setki wspaniałych kundelków i dachowców czeka na swój dom, na miłość, na szansę na lepsze życie… Bez względu na ich wielkość, długość futra, czy inne cechy, każde z tych zwierząt potrzebuje miłości człowieka!

W schroniskach i fundacjach na całym świecie czeka wiele czworonogów, które potrzebują domu i kogoś, kto otoczy ich miłością. Mimo najlepszych starań pracowników i wolontariuszy, nic nie zastąpi ciepłego domu i opieki własnego człowieka. Jeśli zastanawiasz się nad adopcją, warto rozważyć schronisko w swojej okolicy. Zachęcamy także do innych form wsparcia, takich jak dostarczanie karmy, ręczników, kocy i innych rzeczy, których schronisko może potrzebować w tym chłodnym okresie.

Adopcja – niezwykły akt miłości, który warto rozważyć

Adopcja zwierząt to wyjątkowy akt miłości i odwagi. Niemniej jednak, to decyzja, która musi być dokładnie przemyślana. To nie tylko wielkie szczęście, ale także ogromna odpowiedzialność za życie stworzenia zależnego od nas. Jak dobrze wiemy, zwierzę nie jest zabawką. Nasz adoptowany czworonożny przyjaciel najprawdopodobniej będzie potrzebował czasu by w pełni Ci zaufać i przyzwyczaić się do nowego otoczenia.

Często zwierzęta ze schroniska mają za sobą trudną przeszłość, więc bądź dla niego wyrozumiały. Pamiętaj, że zwierzęta nie myślą w tych samych kategoriach co ludzie, dlatego nigdy nie robią nam “na złość”, a każde ich zachowanie jest czymś spowodowane. Po adopcji psa, czy też kota, w razie problemów, po wykluczeniu przez weterynarza zachowań spowodowanych chorobami, nie wahaj się skorzystać z pomocy behawiorysty. Początki dla każdego z nas nigdy nie są łatwe, ale jeśli spojrzysz w oczy swojego zwierzęcia – zobaczysz jedyną w swoim rodzaju bezwarunkową miłość. Właśnie dla tego spojrzenia warto otworzyć serce na czworonożnego przyjaciela, który pozostanie nim do końca swoich dni.

Akceptacja i nadzieja na szczęśliwą przyszłość

Każdy adopcyjny zwierzak ma swoją historię, a przyjęcie go do swojego domu to akceptacja jego przeszłości i gotowość do budowania wspólnej, pełnej szczęśliwych dni przyszłości. Każdy kundelek, czy też dachowiec, to unikalna osobowość, gotowa oddać Ci swoje serce – wystarczy tylko otworzyć swoje. W zamian otrzymasz bezwarunkową miłość i przyjaźń na całe życie. Pamiętaj – dla zwierzątka to właśnie Ty jesteś całym jego światem. Dlatego… do serca przytul psa, weź na kolana kota!

Radość zwierzęcego towarzysza

Każdy kto ma lub miał zwierzątko, doskonale wie ile radości jest w stanie wnieść ono do każdego naszego dnia. Nie ma lepszego uczucia niż Twój pies lub kot witający Cię po powrocie do domu. Za każdym razem pojawia się nieopisana radość, którą szybko się zarażamy. Nie bez powodu naukowcy udowodnili, że zwierzęta wpływają pozytywnie na zdrowie i psychikę człowieka. Udowodniono nawet, że posiadacze psów i kotów żyją dłużej!

Otwórz serce na adopcję

Niestety, nie jesteśmy w stanie zmienić całego świata i raz na zawsze zapobiec bezdomności zwierząt. Natomiast każdy z nas może zmienić świat dla jednego zwierzęcia, a to naprawdę wiele. Otwórz swoje serce na adopcję zwierząt i daj im drugą szansę na szczęśliwe życie.

Bardzo cieszy nas fakt, iż adopcja zwierząt ma wielu swoich zwolenników. Razem możemy uczynić świat lepszym miejscem dla naszych przyjaciół na czterech łapach!

Koty w schronisku - adopcja zwierząt

Po więcej wiedzy i ciekawostek zapraszamy na nasz Facebook i Instagram, a także do zapisu na Newsletter!

Pokaż wszystkie